לפני כעשור נפרדתי מתפקיד מעולה בחברת הייטק ויצאתי למסע לחיפוש אחר האמת. חיפשתי משמעות. במשך ארבע השנים הראשונות מחוץ למסגרת, התנסיתי באינספור מיני עיסוקים שונים למיניהם ובאף אחד מהם לא מצאתי את מה שחיפשתי, כיליתי את כל חסכונותיי ולא נותרה לי ברירה טובה יותר מאשר לשוב ל׳נורמל׳. זה היה רגע מאוד מייאש, רגע של וויתור על התשוקה לחיים, רגע בו הבנתי שהמציאות היא לא גן של שושנים ובייאושי טסתי להודו לנפוש, לפני החזרה לשגרה שציפתה לי.

בהודו התמזל מזלי. שם פגשתי אדם חכם, המחזיק בידע נדיר. הוא הצליח לרפא בי כאב שלא נמצא לו מרפא. הוא הגיש לי שמן שרקח בעצמו והשמן ניצח. גמלה בליבי ההחלטה וביקשתי ללמוד ממנו. חזרתי אליו עם לפטופ והתרגשות שיא, האדם הזה שינה את חיי. קוראים לו סוני.

אז ישבתי עם סוני בחדרון שלו במקדש עתיק, על שטיח מאובק, שנינו מוקפים בספרי רפואה עתיקים בסנסקריט ובמשך 4 חודשים ברצף נחשפתי לעולם מופלא של רפואה טבעית עתיקה, ידע נדיר, ידע שהוא יקר מפז.

חזרתי לארץ המומה ונרגשת, היה לי ברור שמדובר בדבר האמיתיו ומיד נרשמתי ללימודי רפואת צמחים מערבית ברידמן רציתי להבין כיצד ׳הקסם׳ פועל, וכך במשך 3 שנים, למדתי על רפואת צמחים מבוססת מחקר שם קיבלתי חיזוק וביסוס מדעי לידע המופלא שרכשתי.

המשכתי ללמוד אצל סוני, לימודים מרחוק, הידע העתיק והמתקדם הזה עבר מהודו לישראל בשיחות טלפון. בכל שיחה נוספה עוד לבנה לבניין האדיר שבניתי בתוכי. בחופשות הסמסטר נסעתי להודו להמשיך את הלימודים מקרוב, וכך, צעד צעד, הפכתי להיות מטפלת עם הסמכה של הרבליסטית קלינית, מקבלת אנשים הזקוקים לעזרה, רוקחת עבורם פורמולות מצמחי מרפא על פי הידע העתיק שלמדתי, מנחה ומלווה אותם יד ביד עד לריפוי שלם ומדויק.

חלפו 7 שנים מאז הפגישה הגורלית עם סוני, ואני ממש מתרגשת להקים את הקליניקה המקצועית הרשמית הראשונה שלי בערד, עיר הולדתי, בה גדלתי והתחנכתי, בסביבת המדבר הרגועה והעוצמתית הזו.

החיים הם מסע שלא נגמר, אני ממש שמחה שהרשיתי לעצמי להיסחף אחרי הלב, לא לוותר עליי ועל האמת שלי וכנגד כל הסיכויים להגשים ייעוד.
תודה רבה על שאתם חלק מהמסע הזה,
מיכל

מיכל אשכנזי
הרבליסטית קלינית, בעלת קליניקה לרפואת צמחים בערד, רוקחת מוצרי בריאות על פי נוסחאות איורוודיות עתיקות, מנחה תהליכי ריפוי והחלמה, מהנדסת חומרים (BSc) ובעלת תואר שני במנהל עסקים למנהלים מאוניתא (EMBA).